Spotkanie noworoczne kombatantów w Łodzi

W dniu 01.02.2016r. w sali widowiskowej łódzkiego Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne przedstawicieli związków i stowarzyszeń zrzeszających środowiska kombatanckie oraz osoby represjonowane. Na zaproszenie Pana Witolda Stępnia – Marszałka Województwa na uroczystości obecni byli przedstawiciele łódzkich władz wojewódzkich, miejskich oraz służb mundurowych.
W trakcie spotkania prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 Pan Jarosław Olbrychowski odznaczył Pana marszałka Witolda Stępnia „Krzyżem Miednoje 1940” za pamięć o policjantach zgładzonych przez NKWD. W niewoli sowieckiej po 17 września 1939 roku znalazło się 6 tyś. policjantów, których zamordowano w Twerze i pochowano w zbiorowych mogiłach w okolicach wsi Miednoje. Część artystyczną uroczystości uświetnił swoim wspaniałym koncertem chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ na uroczystości reprezentował członek Zarządu Głównego SKMP ONZ Kol. Eugeniusz Lipert oraz koledzy Adam Jóźwiaka, Eugeniusz Jasiński, Stanisław Bazan i Stanisław Balcerzaka z koło nr 40 SKMP ONZ w Łodzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.