Spotkanie kombatantów z Licealistami w Kudowie

Blisko 50 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Lampy w Kudowie Zdroju uczestniczyło w spotkaniu z grupą kombatantów z wrocławskiego koła nr 5 SKMP ONZ. Dzięki inicjatywie Przewodniczącej Rady Miejskiej Kudowy Zdroju Pani Sylwii Bielawskiej członkowie Stowarzyszenia zapoznali młodzież z historią udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Weterani podzielili się z młodym pokoleniem swoimi wspomnieniami i barwnymi opowieściami z czasów, gdy wykonywali odpowiedzialne zadania mandatowe w najbardziej zapalnych i egzotycznych rejonach naszej planety.
Swoimi wspomnieniami dzielili się m.in. kol. Lucyna Osuch-Ostaszewska, która służyła w Ismailii w Polskim Szpitalu Polowym UNEF II oraz kol. Henryk Janus pełniący służbę w XII Zmianie Polskiej Wojskowej Jednostce Specjalnej na Bliskim Wschodzie.
W trakcie spotkania członek wrocławskiego koła a zarazem mieszkaniec Kudowy kpt. w st. spocz. Jan Ogonowski otrzymał Certyfikat uczestnika Misji Pokojowych. Gratulacje wyróżnionemu złożyła sekretarz Urzędu Miejskiego Pani Barbara Kopeć.
Na zakończenie spotkania weterani podziękowali dyrekcji Liceum Panu Jerzemu Łukasikowi i Pani Małgorzacie Lewandowskiej za organizacje tej patriotycznej lekcji i możliwość przekazania swoich doświadczeń młodemu pokoleniu.
Pobyt weteranów w Kudowie był okazją do zwiedzenia tego kurortu. Pamiątkowe zdjęcia w miejscowym parku muzycznym będą przypominały im miłe spotkanie z młodzieżą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.