Osadzonych z zakładzie karnym odwiedzili bialscy weterani misji

W dniu 28 lutego br. delegacja Koła Nr 43 SKMP ONZ odwiedziła filię bialskiego Zakładu Karnego, Oddział Zewnętrzny w Zabłociu, gmina Kodeń. Delegacja w składzie członek Zarządu Głównego, prezes bialskiego Koła Kol. Artur Artecki oraz przewodniczący komisji rewizyjnej Kol. Ryszard Artyszuk przybyła do Zabłocia z prelekcją „Wojsko Polskie w Misjach Międzynarodowych”, jako uzupełnienie goszczącej tu od tygodnia wystawy pod tym samym tytułem. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu z Panią Beatą Kupryś, młodzież Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu z Panem dyrektorem Jackiem Malarskim oraz gospodarze, czyli osadzeni.
Prelekcja Kol Arteckiego spotkała się z dużym zainteresowaniem. Informacje, o trudach służby w misjach pokojowych, czy obecnie misjach stabilizacyjnych prezentowane w mediach są tylko martwym przekazem informacyjno-medialnym, który nie oddaje złożoności sytuacji, poświęcenia, trudu i odpowiedzialności. Spotkania z weteranami to możliwość rozmowy z osobami, które reprezentując Polskę w misjach, broniły pokoju i czyjegoś życia narażały własne. Wystawa Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej MON harmonijnie uzupełniała przekaz Kolegi Arteckiego.
Cieszy fakt, że kierownik Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu Pan mjr Sławomir Stańczuk z wielkim zrozumieniem przyjął inicjatywę bialskich weteranów oraz wyraził chęć dalszej współpracy w uzgodnieniu z dyrektorem Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej Panem ppłk Leszkiem Wojciechowskim. Bialscy weterani zostali również docenieni przez osadzonych. Weteranów obdarowano twórczością artystyczną osadzonych, która znalazła godne miejsce w siedzibie koła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.