Nasz Kolega potrzebuje pomocy – Nie zostanie sam!

Członek bydgoskiego Koła Nr 1 SKMP ONZ Kol. Grzegorz Sieradzki potrzebuje natychmiastowej nasze pomocy. Grzegorz był żołnierzem zawodowym, uczestniczył w sześciu misjach: 26 miesięcy służył w Libanie pod flagą ONZ (UNIFIL) oraz 13 miesięcy w Afganistanie.
Po zakończeniu służby i przejściu na emeryturę, w styczniu 2014 pojawiły się pierwsze objawy choroby: nieskoordynowane ruchy rąk, nawet przy prostych czynnościach.
Lekarze długo nie mogli znaleźć przyczyny. Właściwą diagnozę postawił dopiero neurolog: SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne.
To nieuleczalna choroba, która atakuje i wyłącza kolejne grupy mięśni.
Coraz trudniej było mu się poruszać. Po kilku miesiącach zaczęły się problemy oddechowe. Leku na SLA jeszcze, co prawda, nie wynaleziono, ale Grzegorz ma szanse na eksperymentalną terapię polegającej na wszczepieniu komórek galarety Whortona. Chciałby z niej skorzystać, bo to szansa na wygraną z chorobą.
Barierą są koszty: jeden zabieg to wydatek około 20 tys. zł, a potrzebne są, co najmniej trzy!
Grzegorz mieszka w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym w Bydgoszczy i całą rentę przeznacza na pobyt w zakładzie. Przechodzi ciężką i kosztowną rehabilitację.
Zgodnie z prawem, Wojsko Polskie nie może udzielić wsparcia finansowego w oparciu o „Ustawą o Weteranach…” ponieważ choroba pozostaje bez związku ze służbą na misjach (niestety trudno byłoby znaleźć fachowca, który potrafiłby udowodnić ten związek misja-choroba). Pozostaje ofiarność społeczna i ludzie dobrej woli.
Apel o pomoc dla Grzegorza jest szeroko nagłośniany medialnie i mamy nadzieję, iż konieczne do zabiegu pieniądze zostaną w najbliższych dniach zebrane.
Monika Pyrek, Piotr Gruszka, Cezary Żak, Franciszek Pieczka, Marcin Gortat, Łukasz Piszczek, Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Paweł Papke oraz wielu innych wspaniałych ludzi wspiera i promuje akcję #walkaweterana.
Zarząd Główny SKMP ONZ ze skromnych zasobów finansowych wesprze Kol. Grzegorza zapomogą, apelujemy również do wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia o solidarność i przyłączenie się do akcji pomocy Koledze. Wystarczy, że wszyscy damy po kilka złotych i z łatwością zbierzemy brakujące środki. Dokonanie wpłaty jest bardzo proste.
Wystarczy „wejść” na stronę internetową: https://pomagam.pl/walkaweterana.
Grzegorz nie zostanie sam!!!!!!!!!!!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.