Marsz pokoju w Czechach

Na zaproszenie weteranów z Czech, delegacja krakowskiego Koła nr 33 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ uczestniczyła w marszu z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Ze względu na zaawansowany wiek Polacy uczestniczyli w marszu na 10 kilometrów, ale ponieważ poszło im bardzo dobrze zapowiedzieli, że w przyszłym roku wystartują na dystansie 40 km.
W krakowskiej drużynie startowali koledzy: Zenon Jerzakowski, Marian Tkaczyk, Jacek Głownia oraz gościnnie Zbigniew Hetmańczyk i Zenon Wojtanis. Tym razem ze względu na poważną kontuzję (noga w gipsie) w marszu nie mógł uczestniczyć członek Zarządu Głównego prezes krakowskiego Koła Kol. Edward Potocki, co bardzo osłabiło polską drużynę i zdecydowanie odbiło się na osiągniętym mimo tego, tak fantastycznym wyniku.
Podczas spotkań z weteranami uczestnikami marszu z innych państw Polacy promowali planowane w dniu 27 maja 2013 roku w Krakowie uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ – Dnia Weterana i przekazywali bratnim organizacjom stosowne zaproszenia.
Polscy uczestnicy marszu i spotkania z kolegami, weteranami z Czech, Słowacji, Austrii i Niemiec przywieźli do kraju piękne medale uczestnictwa i wspomnienia mile spędzonych chwil z weteranami misji pokojowych, humanitarnych i stabilizacyjnych z krajów sąsiedzkich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.