Kowarzanka odznaczona za misje w Indochinach

19 maja br. przed zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych ONZ delegacja wrocławskiego Koła nr 5 SKMP ONZ została zaproszona na uroczystą sesję Rady Miasta Kowary. Uroczego miasta w powiecie jeleniogórskim gdzie od lat mieszka nasza koleżanka Krystyna Muniowska.
Kol. Krystyna w latach 1955 – 1956 pracowała w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Indochinach. Była najmłodszą uczestniczką misji – miała wówczas 21 lat. Zadaniem Komisji działającej w Indochinach (Wietnam, Laos, Kambodża), w ramach , której pracowała, jako tłumaczka była kontrola i nadzór nad prawidłowym przeprowadzeniem wyborów po wojnie indochińskiej.
Podczas sesji wspominała tamten czas a za udział w misji i prace społeczną w SKMP ONZ otrzymała dwa medale nadane jej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia.
Pierwszy to „60 lat udziału Polski w Misjach poza Granicami Państwa” drugi „W 25 rocznicę nadania Siłom Zbrojnym ONZ Pokojowej Nagrody Nobla”. Medale wręczał Krystynie Muniowskiej Kol. Andrzej Lazarek, prezes wrocławskiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zrzeszającego kilkudziesięciu byłych uczestników misji ONZ z Dolnego Śląska. Na uroczystą sesję przybyli liczni przyjaciele i znajomi pani Krystyny, także ci z misji i Stowarzyszenia. Były przemówienia, kwiaty, gratulacje i uściski. Spotkanie umilił krótki występ wokalny uczniów z tutejszej szkoły podstawowej. Zaprezentowano też szereg zdjęć pamiątkowych z archiwum Kol. Krystyny.
Uczestniczący w uroczystej sesji Rady Miejskiej weterani przyznawali, iż czują ogromną dumę i satysfakcję z faktu, że tak serdecznie dziękowano Kol. Krystynie za jej piękny etap życia w służbie dla pokoju. Duże uznanie dla Pani Burmistrz Bożeny Wiśniewskiej i Pana Przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Machnicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.