Konferencja z okazji 10-lecia Centrum Weterana

Z okazji 10-lecia Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, w dniach 25-26 kwietnia br. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbyła się międzynarodowa Konferencja „Weterani są wśród nas – systemy wsparcia w Polsce i na świecie”. Na otwarciu konferencji był obecny podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Pan Stanisław Wziątek a w trakcie konferencję odwiedził Wicemarszałek Sejmu RP – Pan Krzysztof Bosak.

W pierwszym dniu przy udziale przedstawicieli MON, stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz weteranów i ich rodzin a także samych weteranów, dyskutowano o problemach związanych z kształtowaniem relacji między weteranami a społeczeństwem, aktywizacji zawodowej weteranów oraz zaprezentowano inspirujące postacie weteranów działań poza granicami państwa.
Drugi angielskojęzyczny dzień konferencji z udziałem panelistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy pozwolił na wymianę doświadczeń i dobrych rozwiązań praktycznych.
Przedstawiono organizacja systemów wsparcia weteranów w państwach NATO, rolę przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych w zakresie wsparcia weteranów, igrzyska Invictus Games jako projekt zmieniający życie Żołnierzy oraz mówiono o pomocy medycznej i psychologicznej dla weteranów.
Na konferencji Stowarzyszenie reprezentowali wiceprezes Zarządu Głównego Kol. Waldemar Wojtan oraz członek Zarządu Głównego Kol. Czesław Rzepka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.