Kajakowy spływ weteranów Krutynia 2015

W dniach 3 – 9 sierpnia 2015 r. odbył się pierwszy „Spływ Kajakowy Weteranów Działań Poza Granicami Państwa”. Uczestnicy w pięknych czerwonych koszulkach ufundowanych przez sponsora – Polski Koncern Naftowy S.A. „ORLEN” wystartowali ze stanicy wodnej PTTK Sorkwity. Czterdzieści osób przez tydzień pokonywało szlak kajakowy rzeki Krutyni. Podziwiając w upalne dni piękno jezior i wijącej się rzeczki, która przecina pola i lasy urokliwych Mazur.
Organizatorzy spływu: Tomasz Kloc prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych, Marek Rzodkiewicz „Komandor Spływu” wiceprezes stowarzyszenia, Janusz Raczy wiceprezes oraz Witold Kortyka sekretarz dwoili się i troili, by uczestnicy mogli integrować się z przyrodą oraz zapomnieli i traumatycznych przeżyciach. Nie było rannych, poszkodowanych, starszych i młodych. Była radość ze wspólnego przebywania ze sobą i pokonywania na wodzie trudów i odległości. Wszyscy docenili otwarcie imprezy na integrację środowiska weteranów.
Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentowali Krystyna Supeł skarbnik Koła Nr 43 SKMP ONZ w Białej Podlaskiej oraz Artur Artecki członek Zarządu Głównego SKMP ONZ prezes Koła Nr 43. W środowisku weteranów nie ma lepszych i gorszych, poszkodowanych i nie. Wszyscy reprezentowaliśmy nasz kraj poza granicami, tylko jedni zapłacili za to zbyt durzą cenę i nie wolno o tym zapomnieć. Cieszy fakt, że pamiętamy o Tych, którzy oddali rzecz bezcenną za bycie żołnierzem RP. Na spływie Centrum Weterana reprezentował Andrzej Korus kierownik Działu Edukacyjno-Promocyjnego, który słowem i aparatem fotograficznym dokumentował wyczyny weteranów. Pani redaktor Małgorzata Schwarzgruber z „Polski Zbrojnej” dopingowała wszystkich do zaangażowania i radosnego podejścia do przedsięwzięcia, prezentując radość i pogodę ducha. Obecność wszystkich, pogoda, piękna przyroda oraz hojność sponsora skazały przedsięwzięcie na sukces. Pierwszy Ogólnopolski Kajakowy Spływ Weteranów „Krutynia 2015” to podziękowanie za ból, cierpienie i poświęcenie dla Ojczyzny. To wyraz uznania i zrozumienia. Za co weterani sponsorowi Dziękują.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.