Jajeczko w Dowództwie Operacyjnym SZ

29 marca w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Dowódca – generała broni Edwarda Gruszki życzył wszystkim zgromadzonym wszelkiej pomyślności, spokoju i radości. Złożył także życzenia żołnierzom pełniącym służbę w polskich kontyngentach, aby te święta upłynęły bezpiecznie i szczęśliwie, mimo rozłąki z rodzinami. Gen. Gruszka podkreślił, że w takie dni niezmiernie ważna jest pamięć o tych żołnierzach, którzy oddali swoje życie dla dobra ojczyzny oraz pomoc i solidarność z rodzinami poległych żołnierzy.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jan Lityński z Kancelarii Prezydenta RP, Minister Andrzej Krzysztof Kunert – Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, przedstawiciel Sejmu RP – Pan Poseł Dariusz Seliga, Biskup Polowy WP dr Józef Guzdek.
Na spotkaniu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ reprezentował prezes Zarządu Głównego gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisław F. Woźniak.
Na zakończenie duchowni katolicki, ewangelicki i prawosławny pobłogosławili pokarmy i podzielili się słowem religijnej refleksji. Spotkanie zakończyło się wymianą życzeń i wspólnym posiłkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.