Działalność grudziądzkiego Koła Nr 22 SKMP ONZ

Maj obfitował w rocznice i wydarzenia, w których członkowie grudziądzkiego Koła aktywnie uczestniczyli.
3 maja br. delegacja Koła brała udział w obchodach 730. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
7 maja br. prezes Koła uczestniczył w uroczystym apelu w 8 batalionie Walki Radioelektronicznej. Święto „Janosików” było okazją do wyróżnienia jednostki pamiątkową statuetką.
14 maja br. do Grudziądza dotarli uczestnicy 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów. Członkowie Koła wystawili posterunek honorowy przy grobach Kolegów, którzy oddali życie dla pokoju podczas misji w Libanie. Uczestnicy Rajdu zapalili znicze na grobie śp. st. chor. sztab. Zbigniewa Jaszdejewskiego i śp. sierż. Andrzeja Wojdy.
20 maja br. na chwilę wytchnienia zatrzymali się w Grudziądzu uczestnicy spływu kajakowego „1047 dla Arka”. Czekała na nich delegacja Koła i przedstawiciele Miasta. Przekazano symboliczną wpłatę na leczenie dla syna weterana Daniela Urbańskiego, po czym uczestnicy spływy ruszyli w dalszą drogę.
22 maja br. Kol. Tomasz Wilczak wystartował w zawodach strzeleckich o puchar Dyrektora Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, zorganizowanych na strzelnicy w Bemowie Piskim. Wstydu Stowarzyszeniu nie przyniósł, zajmując pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu na odległość 25 m.

28 maja br. na terenie Centrum Szkolenia Logistyki odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyła delegacja Koła. „W przeddzień Waszego święta proszę przyjmijcie w imieniu podległych mi żołnierzy i pracowników Centrum Szkolenia Logistyki, jak i moim własnym najszczersze słowa uznania i podziękowania za waszą przykładną służbę oraz szerzenie dobrego imienia Żołnierza Polskiego w odległych krajach…” tymi słowami zwrócił się do przybyłych weteranów Komendant Centrum Szkolenia Logistyki płk mgr inż. Andrzej Dyk. Następnie prezes Koła oraz komendant Centrum wymienili się upominkami okolicznościowymi. Po zakończeniu uroczystości zebrani udali się do Szkoły Specjalistów Pożarnictwa, gdzie odbył się wykład poświęcony historii misji pokojowych, podczas którego m.in. głos zabrali weterani ze Stowarzyszenia. Tego samego dnia delegacja grudziądzkiego Koła uczestniczyła w uroczystościach zorganizowanych przez Koło Nr 1 w Bydgoszczy.
29 maja br. odbyły się skromne obchody naszego święta. Sekretarz miasta Andrzej Cherek i pełnomocnik prezydenta Grudziądza ds. koordynacji uroczystości patriotycznych Łukasz Piasecki oraz przedstawiciele Koła złożyli kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku w Grudziądzu. Po krótkiej uroczystości na Rynku, weterani odwiedziliśmy na grudziądzkim cmentarzu swoich kolegów, którzy nie wrócili i którzy już od nich odeszli.
31 maja br. członek Koła kol. Jacek Rachoń uczestniczył w biegowych inicjatywach upamiętniających weteranów „The Murph Challenge” Poland 2021 i biegu Weterana Działań poza Granicami Państwa „Droga do Bagram”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.