Centrum Weterana otwarte

21 grudnia br. w Warszawie przy ulicy Puławskiej 6A prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz w towarzystwie wicepremiera, ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka dokonała uroczystego otwarcia Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Uroczystość poprzedzona była mszą święta w intencji poległych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.
W wystąpieniu inaugurującym otwarcie Centrum wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podziękował premier Ewie Kopacz za pamięć i uwagę, jaką poświęca nie tylko samemu wojsku, ale również weteranom.
Szczególnie ciepłe słowa szef resortu skierował do licznej reprezentacji rodzin weteranów –Wojsko Polskie będzie po wsze czasy pamiętać o Waszych mężach, braciach i synach – podkreślił wicepremier.
Na szczególną rolę weteranów i ich rodzin wskazała  również prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz, która mówiąc o otwartym dziś Centrum zaznaczyła, iż jest to – nasze – Polek i Polaków podziękowanie za Waszą służbę i poświęcenie. Mam nadzieję, że będziecie się tu czuli jak w domu, bo jest to dom. Dom zbudowany nie tylko z cegieł, ale zbudowany przede wszystkim z naszej wdzięczności. Jesteśmy z Was dumni, Polska jest z Was bardzo dumna. Służycie Polsce, ale tak naprawdę służycie wolnemu światu, światu, dla którego takie wartości jak godność, prawa człowieka, wolność i suwerenność są warte poświęcenia, niekiedy najwyższego. To Wy w imieniu tego wolnego świata to zadanie wypełniacie. Otwarcie Centrum połączone było z odsłonięciem  Pomnika Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, po którym premier Ewa Kopacz w towarzystwie ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, przedstawicieli stowarzyszeń skupiających weteranów i ich rodzin zwiedziła Centrum.
Uroczystości zakończyły się spotkaniem wigilijnym rodzin poległych żołnierzy i weteranów, podczas którego zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne.
W uroczystościach brała udział liczna grupa weteranów w tym członków Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z prezesem Zarządu Głównego gen. bryg. w st. spocz. dr Stanisławem Woźniakiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.