Benemerenti 2016

9 stycznia br. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Benemerenti, czyli „Dobrze Zasłużonym”.
Nagrody te są przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego osobom i instytucjom, które dają świadectwo najwyższych wartości, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość.
W tym roku, za „stałą troskę o sprawy Kościoła w naszej Ojczyźnie, życzliwość i wsparcie działalności duszpasterskiej w Wojsku Polskim i służbach mundurowych” oraz za „wkład wniesiony w odnowienie przed 25 laty Ordynariatu Polowego w Polsce” kapituła uhonorowała Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
Drugim laureatem jest Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, która została nagrodzona za „wierność najwyższym wartościom – Bóg, Honor, Ojczyzna – wypisanym na wojskowych sztandarach”, za „budowanie patriotycznych postaw kolejnych pokoleń polskich lotników oraz kształtowanie charakterów podchorążych w myśl hasła – Miłość żąda ofiary”.
Kolejnym laureatem jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą uhonorowano za „budowanie żywego pomnika Jana Pawła II, pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin, podtrzymywanie kontaktu z Polakami przebywającymi poza granicami kraju”, a także za „troskę o kształtowanie prawych sumień polskiej młodzieży oraz zaufanie kolejnym pokoleniom młodych ludzi i wspieranie ich w budowaniu cywilizacji miłości”.
W uroczystości uczestniczyli generałowie, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, pracownicy wojska z rodzinami, przedstawiciele służb mundurowych i mediów. Stowarzyszenie, które otrzymało tą zaszczytną nagrodę w roku ubiegłym reprezentował prezes Zarządu Głównego SKMP ONZ gen bryg. w st. spocz. dr Stanisław Woźniak, któremu przypadł zaszczyt wygłoszenia laudacji Nuncjatury Apostolskiej.
Uroczystość połączona była z koncertem kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.