Apel

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Członkowie i Sympatycy naszego Stowarzyszenia,

Uczestnicząc w misjach pokojowych i humanitarnych w wielu zapalnych regionach świata poznaliśmy skutki wojen i konfliktów zbrojnych. Doświadczyliśmy, często na własnej skórze, czym jest okrucieństwo działań wojennych, szczególnie skierowanych przeciwko ludności cywilnej oraz bezbronnym dzieciom, najbardziej odczuwającym cierpienia i traumę.

Działania zbrojne na terenach sąsiadującej z Polską Ukrainy nie tylko odrodziły demony wojny, ale też niebezpiecznie przybliżyły je do granic naszego kraju. Naszym obowiązkiem jest, czynny i masowy udział w organizowaniu pomocy humanitarnej dla ukraińskich uchodźców oraz wspieranie w możliwie jak najszerszym zakresie ludności cywilnej przebywającej w rejonach objętych działaniami wojennymi na terenie Ukrainy.

Apelujemy o organizowanie, we współpracy i porozumieniu z lokalnymi władzami samorządowymi, organizacjami międzynarodowymi i pozarządowymi w tym szczególnie pożytku publicznego, szeroko zakrojonej pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebują oni oraz oczekują naszego wsparcia – nie bądźmy obojętni!

Dziękujemy Koleżankom i Kolegom, którzy już w odruchu serca od pierwszych godzin wojny włączyli się w organizowanie pomocy humanitarnej dla uchodźców oraz ludności pozostającej w strefie działań wojennych.

          Tak trzymać, wszyscy pomagamy ofiarom tej strasznej wojny!

Zarząd Główny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.