100. rocznica powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech

W dniu 18 lutego br. odbyły się uroczystości, poświęcone 100. rocznicy powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. Uczestniczyli w nich członkowie klubu Rodła, ich rodziny oraz przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, poczty sztandarowe, kombatanci i weterani oraz mieszkańcy Opola. W okolicznościowych wystąpieniach podkreślano zasługi członków Związku dla krzewienia kultury i patriotyzmu wśród Polaków w Niemczech. Odczytano Apel Pamięci, a kompania honorowa oddała salwę. Pod Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja SKMP ONZ z opolskiego Koła nr 25 Stowarzyszenia z członkiem Zarządu Głównego Kol. Edwardem Łakomym. W godzinach popołudniowych w opolskim Ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, poświęcona temu wydarzeniu. Przed Ratuszem prezentowana jest wystawa związana ze 100-leciem działalności ZPwN.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.