Spotkanie „misjonarzy” z Czech, Słowacji, Austrii i Polski w Brnie

W dniach 1-3 bm. na zaproszenie Czeskiego Stowarzyszenia Weteranów Misji Pokojowych, delegacja Koła 33 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Krakowa uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu „misjonarzy” z Czech, Słowacji, Austrii i Polski w Brnie. Uczestnicy spotkania z zadowoleniem przyjęli propozycję Polski, by na spotkania zapraszać również delegację weteranów z Ukrainy, jednak w tym roku Ukraińcy ze względów organizacyjnych nie dotarli do Brna.

Podczas prezentacji działalności SKMP ONZ, kol. Edward Potocki zapoznał uczestników z przebiegiem wizyty Polskiej delegacji w Kijowie z okazji dwudziestej rocznicy uczestnictwa Ukrainy w misjach pokojowych ONZ, oraz planami zacieśnienia bilateralnej współpracy w tym organizacji wspólnych spotkań i wymiany delegacji oraz wizyt grup młodzieży naszych krajów. Kol. Zenon Jerzakowski przedstawił w ogólnych zarysach przyjętą w naszym kraju ustawę o weteranach działań poza granicami państwa.

Tegoroczne spotkanie odbywało się na terenie obiektów sportowych Stowarzyszenia „Strzelec” gdzie czescy weterani mają swoją siedzibę. Delegacje złożyły kwiaty przed tablicą pamiątkową upamiętniającą poległych członków stowarzyszenia i obejrzeli sale treningowe, w których ćwiczyli byli mistrzowie świata w szermierce.

Tradycyjny podczas spotkań w Czechach, turniej piłkarski tym razem wygrała drużyna Słowaków. W naszej grupie wiekowej okazaliśmy się bezkonkurencyjni, nie mieliśmy przeciwników, bo Austriacy tym razem byli zdekompletowani.

Po wręczeniu medali zwycięzcom turnieju i wymianie pamiątkowych upominków, uczestnicy mieli czas na zwiedzenie starego Brna.

Przedstawicieli delegacji weteranów biorących udział w spotkaniu przyjęli z dużym zadowoleniem projekt zorganizowania w przyszłym roku w Krakowie „Patrolowego marszu przyjaźni ONZ”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.