Willkommen in der „Congress Kambodżaków“,,pl,Warschau Überblick über die UN-Peacekeeping,,pl

W bieżącym roku mija 25 lat od ustanowienia polskiego kontyngentu wojskowego w Tymczasowej Administracji ONZ w Kambodży (PKW UNTAC, PKW Kambodża). W misji tej brało udział ponad 1200 Polen, z których 5 zapłaciło za tę służbę cenę najwyższą.
Dla upamiętnienia misji oraz integracji środowiska weteranów działań poza granicami państwa, w dniu 14 Juli., w rocznicę rozpoczęcia realizacji zadań mandatowych przez PKW Kambodża, Kreis Nr. 7, pod patronatem ZG SKMP ONZ, organizuje spotkanie weteranów, na które serdecznie zapraszamy w szczególności uczestników tej misji.

Program uroczystości obejmuje:
1400 msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego,
1515 złożenie kwiatów pod pomnikiem w Centrum Weterana,
1700 centralne uroczystości w Centrum Konferencyjnym MON.
Dla chętnych dodatkowo o 1200 zwiedzanie sali tradycji w Centrum Weterana.

Na uroczystości zaproszone zostały rodziny 5 poległych uczestników misji w Kambodży, które otrzymają pamiątkowe medale.
Dla zabezpieczenia uroczystości Dowódca Garnizonu Warszawa wydzielił: autokar z kierowcą, oraz asystę honorową przy pomniku podczas składania wieńców.
Weterani chętni do udziału w zjeździe proszeni są o wpłatę 110 zł od osoby w terminie do 30.06.2017 r. na specjalnie w tym celu założone konto (Bank BGŻ nr 29 1600 1462 1027 2340 3000 0001) z dopiskiem „Zjazd”).
Proszę o przekazanie powyższych informacji znanym Państwu weteranom misji w Kambodży, które chciałyby wziąć udział w ww. przedsięwzięciu.
Członkowie SKMP ONZ – ubiór organizacyjny (szare spodnie – panie szara spódniczka, marynarka granatowa „klubówka”, biała koszula, błękitny beret ONZ i organizacyjny krawat).
Koordynatorem Zjazdu ze strony SKMP ONZ jest ppłk rez. dr Tadeusz Leszczyński tel. kom. 694-600-060, mail2me@onet.eu, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie ze Zjazdem związane pytania.

Dieser Eintrag wurde veröffentlicht in Nachrichten und getaggt , , , , , , , . Als Favorit speichern permalink.

Kommentare sind geschlossen.