Weterani w szkole w Oleśnie

Su 25.10.2019 r. z młodzieżą Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie spotkali się opolscy weterani misji poza granicami państwa. Invitato dalla direzione,,pl,un membro del Consiglio delle Nazioni Unite dell'SKMP ha partecipato alla riunione,,pl,nel colonnello di Opole,,pl, w spotkaniu uczestniczyli członek ZG SKMP ONZ, Nessun Presidente della Wheels 25 w Opolu płk(s) Edward Łakomy i st. coro. personale. Stanislaw Gawel.
Weterani zapoznali zgromadzonych uczniów z historią udziału Polaków w misjach poza granicami państwa, aktualnym udziałem żołnierzy Wojska Polskiego w misjach oraz zadaniach, jakie tam realizują. Prelegenci podzielili się wrażeniami z pobytu na misjach w Egipcie, Iraku i Afganistanie. Prelekcjom towarzyszył pokaz slajdów oraz pamiątek i eksponatów przywiezionych z misji. Jak zwykle dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się opowieści o tradycjach i obyczajach ludności arabskiej oraz o logistycznym zabezpieczeniu kontyngentów na misjach.
Kolejnym tematem była historią i zadania statutowe Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, w tym szczególny nacisk położono na działalność Koła 25 a Opole. Braccio. Edward Łakomy zapoznał młodzież z działalnością opolskiego Koła SKMP ONZ, wystawach i pokazach oraz organizowanych dla młodzieży szkolnej konkursach z okazji „Dnia Weterana”.
Na pamiątkę młodzież dostała broszurki – informatory o opolskim kole Stowarzyszenia. Prelekcja i pokazy wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Na zakończenie za ciekawą prelekcję weteranom podziękował Pani Dyrektor mgr Dorota Mielczarek-Koziołek.

Questa voce è stata pubblicata in Notizie e contrassegnati , , , . Contrassegna il permalink.

I commenti sono chiusi.