Stypendia artystyczne dla dzieci weteranów

22
Stypendia dla uzdolnionych artystycznie dzieci weteranów i żołnierzy zmarłych w czasie misji poza granicami kraju ufunduje Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica. Fundacja oferuje stypendia w Liceum Filmowym oraz Szkole Filmowej. Rusza proces naboru na takie kierunki, jak reżyseria, operatorski, fotografia, aktorski, produkcja filmowa, montaż i kilka innych.

23 maja 2014 r. resort obrony narodowej zawarł porozumienie z Fundacją Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica w sprawie wspierania edukacji artystycznej dzieci żołnierzy, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu lub zmarli podczas wykonywania zadań służbowych w działaniach poza granicami państwa.

W ramach tej współpracy Fundacja Laterna Magica zamierza ufundować stypendia dla dzieci żołnierzy, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu lub zmarli w związku z wykonywaniem zadań służbowych w działaniach poza granicami państwa, które umożliwią 3-letnią bezpłatną naukę w Liceum Filmowym www.liceumfilmowe.pl oraz 3-letnie bezpłatne studia w Szkole Filmowejwww.szkolafilmowa.pl. Stypendium dla jednej osoby, przyznane na cały okres nauki, ma wartość od 30 do 40 tys. zł.

Stypendia te będą szansą dla uzdolnionych artystycznie dzieci zainteresowanych nauką na kierunkach artystycznych i filmowych, na nauczenie się od najlepszych praktyków prof. Krzysztofa Zanussiego, prof. Janusza Majewskiego, Bogusława Lindy, dr Macieja Ślesickiego; Radosława Piwowarskiego, Magdaleny Łazarkiewicz, Andrzeja Ramlau, Sławomira Kryńskiego, Bogdana Dziworskiego, Marka Brodzkiego, Jana Kidawy-Błońskiego, Andrzej Wolfa, Roberta Wichrowskiego i Elżbiety Słobody.

Chętni będą mogli skorzystać z oferty dydaktycznej Warszawskiej Szkoły Filmowej, która obejmuje studia licencjackie na kierunkach: reżyseria filmowa, reżyseria i produkcja gier wideo, montaż filmowy, realizacja obrazu, fotografia, aktorstwo nowych mediów, filmoznawstwo praktyczne, ekonomia kultury – menadżer kultury, organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.

Natomiast nauka w Liceum Filmowym, poza standardowym programem nauczania szkoły średniej, obejmuje zajęcia z podstaw pracy z kamerą, montażu, fotografii, ćwiczeń aktorskich i innych, które dotykają zagadnień związanych z filmem i nowymi mediami.

W procesie rekrutacji kandydaci na uczniów lub studentów proszeni będą o zaprezentowanie swoich dotychczasowych dokonań artystycznych.

Zachęcamy wszystkie dzieci żołnierzy, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu lub zmarli w związku z wykonywaniem zadań służbowych w działaniach poza granicami państwa – o zainteresowaniach artystycznych – do podjęcia wyzwania i rozwijania swoich artystycznych pasji w profesjonalnym środowisku.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 13 lipca 2014. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się poprzez wiadomość mailową na adresmagdalenalachniak@szkolafilmowa.pl.

Warunki ubiegania się o stypendium zawiera porozumienie oraz regulamin stypendialny, szczegóły rekrutacji można znaleźć na stronie www.szkolafilmowa.pl oraz www.liceumfilmowe.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.